ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА УЧАСНИКАМ АТО І ПОСТРАЖДАЛИМ УЧАСНИКАМ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

ЩО ТАКЕ ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА І ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ? 
Психологічна допомога сприяє відновленню необхідних якостей особистості чи психологічного стану, покращенню розумових процесів, поведінки, спілкування. В залежності від проблеми, яку вирішує людина, вона працює з психологом індивідуально або в групі.
Мета психологічної реабілітації – збереження, відновлення або компенсація порушених психічних функцій, якостей, особистого та соціального статусу людини, сприяння психосоціальній адаптації до зміненої життєвої ситуації, осмислення досвіду, отриманого в екстремальній ситуації, та застосування його в житті.

ХТО МАЄ ПРАВО НА БЕЗКОШТОВНУ ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ ЧИ РЕАБІЛІТАЦІЮ? 
Учасники антитерористичної операції і постраждалі учасники Революції Гідності, які мають підтверджений статус.

КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ, ЩОБ ОТРИМАТИ МОЖЛИВІСТЬ ПРОЙТИ ПСИХОЛОГІЧНУ РЕАБІЛІТАЦІЮ БЕЗКОШТОВНО?
Для проходження психологічної реабілітації необхідно звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування). Для діючих військовослужбовців та тих, хто перебуває на службі, - за місцем розташування військової частини (підрозділу). 
Звернутися може сам учасник антитерористичної операції чи постраждалий учасник Революції Гідності або його законний представник. Для діючого військовослужбовця законним представником може бути, наприклад, командир (начальник).

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ? 
Для учасника антитерористичної операції:
1. Заява, складена в довільній формі.
2. Копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни.
3. Копія документа, що підтверджує участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення. 
Для постраждалого учасника Революції Гідності:
1. Заява, складена в довільній формі.
2. Копія посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності.

ЧИ ДОВГО ЧЕКАТИ ВІДПОВІДІ?
Заяву зареєструють у журналі обліку звернень протягом одного робочого дня. Після цього клієнт обирає зі списку організацію, де він хоче отримувати психологічні послуги. Надсилається запит до організації щодо готовності надати послуги, на який вона має відповісти протягом ще одного робочого дня. Далі узгоджуються дати початку роботи і підписується договір. 
Якщо в обраній організації наразі немає вільних місць, клієнту повідомлять про це протягом одного робочого дня і пропонують обрати зі списку іншу організацію з надання психологічних послуг.

ЯК ЧАСТО МОЖНА ПРОХОДИТИ БЕЗКОШТОВНУ ПСИХОЛОГІЧНУ РЕАБІЛІТАЦІЮ?
Психологічна реабілітація у стаціонарних умовах може проводитися не більше ніж один раз протягом поточного року.
Якщо людина вдруге за рік звертається за психологічною реабілітацією, рішення про повторне направлення на реабілітацію може бути прийняте за наявності рекомендацій, виданих лікувально-профілактичним закладом або зазначених у висновку-прогнозі попередньої психологічної реабілітації.

ЯКІ УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ?
Організація, яка надає послуги, проводить психологічну діагностику клієнта, ознайомлює його з результатами і роз’яснює їх. Враховується запит клієнта, визначається, яких саме послуг із психологічної реабілітації він потребує, і складається індивідуальний план психологічної реабілітації. Послуги із психологічної реабілітації можуть надаватися короткостроково, періодично, довгостроково, в індивідуальній та груповій формах. Психологічна реабілітація може проводитись із залученням членів сім’ї клієнта, а також інших осіб (з урахуванням інтересів і потреб клієнта та за його згодою), зокрема тих, які разом з ним проходили або проходять військову службу. Форму, вид та обсяг психологічної реабілітації обирає клієнт або його законний представник.

ЯКІ ЩЕ ПРАВА Є ПРИ ОТРИМАННІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ?
Отримувати інформацію про результати психологічної діагностики, мету та зміст реабілітаційного процесу тощо.
Відмовитись від певних або всіх видів послуг із психологічної реабілітації, письмово повідомивши про це і зазначивши причину відмови.
Отримувати послуги належної якості.
Оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність підрозділу соціального захисту або організації, яка надає психологічні послуги. 
Звертатися з проханням замінити організацію, яка надає психологічні послуги.

Адреса: м. Київ,
вул. Чистяківська 7, оф. 75
станція метро Святошин
  • Facebook Social Icon

© 2018-2019 by Open Doors Center, Ukraine

                  Бажаєте підтримати наші зусилля?

Дякуємо за те, що відвідали нашу сторінку, та за Вашу підтримку Центру психологічного консультування та травматерапії «Open Doors» в Україні! Якщо Ви бажаєте фінансово підтримати наші зусилля щодо надання якісних послуг з охорони психічного здоров'я в Україні за американськими стандартами, можете це здійснити за допомогою рахунку paypal: imhcinc@gmail.com

International Mental Health Consulting, Inc , IMHC  є неприбутковою організацією, американським партнером та має можливість отримувати пожертвування для Центру «Open Doors» від американських платників податків . Будь ласка, в призначенні пожертви зазначайте: Центр Open Doors.

Ваша підтримка є вкрай важливою для нас, щоб ми могли налагоджувати роботу Центру на початковому етапі. Тому Ви можете пожертвувати у загальний фонд з метою підтримки функціонування Центру. Також Ви можете зазначити в призначенні , яким чином гроші повинні бути використанні: «Спонсорство сесій психологічного консультування» - так Ви зможете заплатити за надання психологічних консультацій людям, які потребують допомоги, але не можуть дозволити собі ці послуги. У призначенні платежу Ви можете зазначити ім’я конкретної особи чи родича.

 

Реквізити банківського рахунку Центру для благодійників з України:

Одержувач:                   ТОВ «Міжнародний інститут післядипломної освіти»

ЄДРПОУ:                       42276128

Поточний рахунок:      UA 37 300528 0000026005455057520

МФО:                              300528, АТ «ОТП Банк»